Regulamin

POSTANOWIENIA OGÓLNE
 1. Sklep Internetowy www.mag-moto.pl prowadzi sprzedaż używanej i nowej odzieży motocyklowej za pośrednictwem Internetu na podstawie niniejszego Regulaminu.
 2. Właścicielem sklepu jest Grzegorz Nędza, prowadzący działalność gospodarczą MAG-MOTO Grzegorz Nędza
  ul. Stroma 8, 33-300 Nowy Sącz NIP: 7341963068.
 3. Z usług Sklepu mogą korzystać osoby fizyczne powyżej 18 roku życia (lub posiadające zgodę opiekunów) oraz podmioty gospodarcze.
  Dane osobowe rejestrowane w sklepie internetowym są zbierane i przetwarzane wyłącznie w celu realizowania działalności sklepu z zachowaniem wszelkich wymogów zawartych w ustawie z 29 sierpnia 1997 (Dz. U 1997 nr 133 po.833) o ochronie danych osobowych.
 4. Regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży zawieranej z Klientem.
 5. Sklep sprzedaje produkty używane i nowe, a ceny podane w Sklepie są cenami brutto. Ceny nie zawierają kosztów przesyłki. Sklep wystawia dowód sprzedaży.
 6. Właściciel Sklepu dokłada wszelkich starań, aby używana odzież motocyklowa była jak najwyższej jakości. Stan ubrań określa zdjęcie produktu oraz jego opis (w opisie umieszczane są wymiary zewnętrzne odzieży, które mogą się różnić +/- 2 centymetry). Odzież używana jest czyszczona, po zakupie nadaje się do bezpośredniego użytku. Wszystkie używane produkty dostępne w sklepie nie są objete gwarancją jakości. Produkty wystawione w sklepie jako nowe, zakupione są od osób prywatnych, również nie są objęte gwarancją.
 7. Wszystkie dane, opisy i zdjęcia prezentowane w Sklepie Internetowym stanowią jego własność w rozumieniu przepisów o własności intelektualnej, a co za tym idzie nie mogą być kopiowane, rozpowszechniane i używane do celów handlowych czy prezentacji na innych stronach internetowych bądź aukcjach bez zgody właściciela Sklepu.
 8. Właściciel Sklepu może pozbawić Klienta prawa do korzystania ze sklepu ze skutkiem natychmiastowym w przypadku naruszenia przez klienta Regulaminu , w szczególności gdy:
  1. klient podał dane niezgodne z prawdą, niedokładne lub nieaktualne, wprowadzające w błąd lub naruszające prawa osób trzecich,
  2. dopuścił się za pośrednictwem Sklepu naruszenia dóbr osób trzecich w szczególności dóbr osobistych innych klientów Sklepu,
  3. dopuści sie zachowań , które zostaną uznane przez właściciela sklepu za zachowania niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa lub ogólnymi zasadami korzystania z sieci Internet lub godzące w dobre imię właściciela Sklepu.
 
ZAMÓWIENIA
 1. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez Klienta danych, pozwalających na weryfikację klienta i odbiorcy towaru.
 2. Zamówienia można składać poprzez stronę internetową wykorzystując opcję koszyk dostępną na tej stronie, po przejściu przez wszystkie etapy tej opcji, aż do dokonania potwierdzenia zamówienia.
 3. Zamówienia przyjmowane są przez 7 dni w tygodniu przez 24 godziny za pośrednictwem sieci Internetowej.
 4. Sklep nabywa prawo do odstąpienia od transakcji (anuluje zamówienie), gdy:
  1. nie odnotuje wpływu środków pieniężnych za zamówienie na rachunku wskazanym przez Sklep w ciągu 3 dni roboczych od momentu potwierdzenia przez Klienta zamówienia,
  2. w przypadku przesyłki za pobraniem, gdy Klient nie zapłaci za zamówienie przy jego odbiorze.
 5. Realizacja zamówienia następuje po dokonaniu przez Kupującego wpłaty za zakupiony towar. Przesyłki kurierskie nadawane są na następny roboczy od wpłynięcia gotówki na konto. W przypadku płatności za pobraniem wysyłka realizowana jest do 2 dni  roboczych.
 6. Sklep zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówienia, w przypadku, gdy występują błędy w opisie produktu, ceny bądź stanu magazynowego w sklepie.
 7. Sklep ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia, ograniczyć sposób płatności lub żądać przedpłaty w przypadku , gdy zamówienie budzi uzasadnione wątpliwości co do prawdziwości i rzetelności podanych danych bądź sposobu zapłaty.
 8. O nadaniu przesyłki Kupujący jest informowany poprzez e-mail.
 
ZASADY PŁATNOŚCI
 1. Klient ma do wybory następujące płatności:
  1. przelewem na podany numer konta 72 2490 0005 0000 4000 6556 4440
   W przypadku wyboru płatności przelewem na konto, klient ma obowiązek dokonać wpłaty w ciągu 48h od daty złożenia zamówienia. W przeciwnym razie zamówienie zostanie anulowane.
  2. transakcje kartą kredytową i e-przelewem - przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl
  3. za pobraniem - zapłata następuje gotówką przy odbiorze towaru
  4. gotówką przy odbiorze osobistym.
 2. Warunkiem wydania towaru jest zapłata za towar i przesyłkę. Wyłączając odbiór osobisty, gdzie nie wymagana jest opłata za przesyłkę.

 

METODY DOSTAWY
 1. Zamówiony towar Sklep wysyła za pośrednictwem firmy kurierskiej oraz Poczty Polskiej.
 2. Sklep umożliwia odbiór osobisty w Nowym Sączu przy ul. Stromej 8,  po wcześniejszym kontakcie telefonicznym na nr tel. : 604966327.
 3. W przypadku płatności przelewem, realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu należnej kwoty na rachunku bankowym Sklepu, a w przypadku płatności za pomocą serwisu Dotpay termin realizacji zamówienia jest liczony od momentu pozytywnej autoryzacji transakcji.
 4. Przesyłki pobraniowe realizowane są wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 5. Zamówień nie realizujemy poza granicami kraju.
 6. Przesyłki dostarczane są tylko w dni robocze.
 7. Za opóźnienia wynikające z działania firmy kurierskiej czy Poczty Polskiej Sklep nie ponosi odpowiedzialności.
 8. Cennik przesyłek:
 • Paczka pocztowa Potczex KURIER48 - 16 zł
 • Przesyłka kurierska - 19 zł
 • Przesyłka pocztowa pobraniowa - 20 zł

       Na życzenie możliwa wysyłka za pośrednictwem paczkomatu.

 
ODSTĄPIENIE OD UMOWY  I REKLAMACJE
 1. Konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny.
 2. Prawo odstąpienia od umowy jest skuteczne jeżeli Konsument złoży Sklepowi, w terminie do 14 dni od odbioru towaru, oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
 3. Konsument zwraca towar do Sklepu w terminie 14 dni od złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. O zwrocie należy poinformować obsługę sklepu.
 4. Zwracany towar musi być nienaruszony i kompletny wraz z ewentualnym opakowaniem, dowodem zakupu oraz wypełnionym protokołem zwrotu towaru.
 5. Zwracany towar należy zapakować , tak aby nie został uszkodzony w czasie transportu.
 6. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki, Sklep sprawdzi stan przekazanego produktu. Jeżeli Kupujący uszkodził daną rzecz, ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu.
 7. W terminie do 10 dni od sprawdzenia produktu Sklep zwraca Konsumentowi zapłaconą kwotę. Z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta innego niż najtańszy, zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie.

  Więcej znajdziesz na: http://prokonsumencki.pl/blog/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-przez-konsumenta-nowa-ustawa-konsumencka/
   
 8. Koszty  przesyłki zwrotnej ponosi Kupujący.
 9. W przypadku niezgodności otrzymanego towaru ze zdjęciem lub opisem Konsument ma prawo do reklamacji otrzymanego towaru.
 10. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu.
 11. Konsument zobowiązany jest poinformować o tym obsługę Sklepu.
 12. W przypadku, gdy towar nie jest zgodny z umową, Konsument powinien odesłać towar wraz z opisem niezgodności na adres:
  MAG-MOTO Grzegorz Nędza
  ul. Stroma 8
  33-300 Nowy Sącz
 13. Przesyłka z towarem podlegającym reklamacji powinna zawierać opis przyczyny reklamacji oraz dane Kupujacego wraz z numerem konta do przelewu.
 14. Sklep w ciągu 14 dni ustosunkuje się do reklamacji zgłoszonej przez Klienta.
 
OCHRONA PRYWATNOŚCI    
 1. Klient wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych wyłącznie w celu realizacji zamówienia.
 2. Klient na prawo do wglądu swoich danych i do ich korekty.
 3. Klient ma prawo żądać usunięcia swoich danych z bazy sklepu.
 
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
 1. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, przepisy o świadczeniu usług drogą elektroniczną i przepisy prawa polskiego.
 2. Sklep zastrzega sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie złożenia zamówienia przez Klienta.